Doe mee

dinsdag 30 december 2025

De Top10 over 2025


Jaja mensen, net nadat de laatste dag van 2025 begonnen is heb ik hier voor jullie de Top10 van 2025.
We hebben in die Top10:

  • 1 Nederlands Product
  • 8 FlashDiscs
  • 4 BackFlashers
  • 7 nummer 1 hits
  • 5 platen die NOG STEEDS genoteerd staan
  • 2 pluggers met beide 2 plugplaten in de Top10
  • Gemiddelde leeftijd van de Top10 is 31 jaar
  • 1 plaat die de punten van 4 weken notering in 2024 mist maar alsnog de Top10 heeft gehaald.

    We trappen af met nummer 10.
    René v D deed hem al eens eind 2016 en bereikte slechts een 033e plaats in 3 weken in de Plugparade.
    Erik H deed een volgende poging in mei 2021 en stond ook 3 weken in de Plugparade maar kwam toen wel tot 021.
    En in februari van 2025 ging Nico R voor 3 maal scheepsrecht en dat was raak want na een binnenkomst op 002 in de Plugparade ging hij voor de koppositie in de FlashBack50 chart maar moest zijn meerdere erkennen in o.a. Prince, Bee Gees en de man die op 9 staat in de Top10.
    Knappe prestatie dus voor George en Aretha.

    Op 9 vinden we een man die door Peter E vlak na de start van de FlashBack50 werd geplugt en welke na 1 week plugparade al door stootte de FlashBack50 in en daar bleef hij 9 weken in staan en wist een 13e plek te vergaren waarna hij weer verdween om 9 jaar later door Sjon J te worden ingezet met een BackFlasher.
    En met succes want de plaat werd FlashDisc en schoot door naar nummer 1 en bleef er 5 weken staan.
    Hij vergaarde daar genoeg punten mee om lang in de Top5 over 2025 te staan, maar er kwamen nog wat grote jongens aan die nu nog steeds genoteerd staan en welke dus met gemak Lenny Kravitz voorbij streven. 
    Op 8 vinden we nog een BackFlasher en deze is door Guido H aangedragen.
    De eerste keer dat de plaat gedaan werd daar moeten we voor terug naar 2017 en dan zien we dat het Sander de W was die hem plugte. En hij zag de plaat slechts tot plek 15 klimmen en na 8 weken notering was het al weer klaar.
    Goed gezien dus door Guido dat daar nog wel wat rek in zat.
    En nu pakken de Phillies de FlashDisc, 6 x nummer 1 en staan ze na 20 weken notering nog altijd genoteerd en klimmen ze zelfs weer 1 plekje naar 36.
    Op 7 vinden we een plaat uit 2024 en dat is 1 van de weinige plugplaten die John D heeft aangedragen. John levert iedere week zijn Top30 in maar heeft moeite met de juiste plugplaten vinden.
    Nou, dit was een hele goeie hoor John want met 6 x nummer 1, een FlashDisc en 22 weken notering pakt Lola genoeg punten voor de 7e plek.
    Op 6 vinden we The Thin White Duke, Ziggy Stardust, The Starman en ga zo maar door want deze man heeft vele bijnamen en sinds zijn door is daar BlackStar bijgekomen.
    En wat een mooie prestatie dat Bowie met een vrij depresief nummer toch zo hoog kan eindigen, en het einde lijkt nog niet in zicht want hij staat nog altijd genoteerd en gaat deze week maar een paar plekjes naar beneden ondanks de No-Go's die hij inmiddels krijgt.
    Een mooie en terechte positie als je het mij vraagt en dat met als beste positie nummer 2 maar wel inmiddels 23 weken.
    Op 5 vinden we de broertjes van Oasis die dus welvaren op hun reunie concerten want ze staan inmiddels net als Bowie 23 weken genoteerd en zij klimmen zelfs weer van 32 naar 23.
    Ze pakte de FlashDisc in de Themaweek en scoorde 1 week op nummer 1.
    Maar wel inmiddels 985 punten en gezien hun positie nu gaan ze wel over de 1000 punten heen alleen niet in dit jaar.
    Erik H is de plugger van dit nummer en Erik gaan we nog een keer tegen komen zo.

    Op 4 vinden we de vrouw die Fast Car naar een 10e plek zong na een plug van John D.
    Toen kwamen er 2 flops en daarna volgde een hitje (33) met Crossroads ook namens John D.
    Toen volgde er weer 2 flops en die laatste flop was in augustus 2019 met het nummer Baby Can I Hold You. De plaat kwam tot plek 032 in de Plugparade maar daarna bleef het bijna 6 jaar stil rond Tracy Chapman.
    Totdat Remco de K besloot Baby Can I Hold You nog eens in de groep te gooien en met succes.
    De plaat sloeg aan en pakte de FlashDisc, 1 week op de 1e plek en staat inmidels 26 weken genoteerd en zakt deze week slechts van 28 naar 30. 

    Op 3 vinden we een band die monsterlijk populair is bij sommige BackFlash members,maar ook bij het Top2000 publiek zijn ze mateloos populair.
    Het bewijs is geplugt door Erik E en dat deed hij op 18 januari van dit jaar en de plaat staat nog altijd in de lijst.
    Het toeval wil dat de plugger van de succesvolle nummer 4 ook dit nummer heeft geplugt in 2019 maar toen bereikte het niet eens de Plugparade.
    Enn u dus een FlashDisc op zak, plek 3 als hoogste maar wel al 48 weken in de charts.

    Op 2 de enige plaat van eigen bodem in de Top10 en hoe wrang ook, deze positie heeft de plaat wel te danken aan het overlijden van George Kooymans (de gitarist en componist van de band).
    Daarvoor was de nummer 1 positie waar ze 2 weken stond al wel bereikt hoor, maar na het overlijden maakte de plaat een opleving die nog flink wat extra punten genereerde.
    Neemt niet weg dat het een monument is deze single en dus verdiend op plek 2.
    Het betreft wel een BackFlasher want in het prille begin van de FlashBack50 was het Ton v H die de plaat plugte en hij zag hem tot plek 14 komen met 7 weken notering.
    Nu dus aanzienlijk meer succes voor de plug van Wim B.
    Op nummer 1 vinden we de beste van allemaal volgens het FlashBack50 panel want zij kregen liefst 1341 punten in 41 weken en in totaal stonden ze er 45 weken in (4 weken in 2024).
    Het is een FlashDisc en tevens een BackFlasher die in zijn eerste run namens Sandra J ook de FlashDisc pakte en als beste positie 22 had met 7 weken.
    De plaat staat niet meer genoteerd maar zal altijd de best scorende plaat blijven van 2025.
    We hebben het nu uiteraard over The Cure die door Guido H dus geBackFlashed is.



Geen opmerkingen: